,

روش های جادویی تمیز نمودن سنگ مرمر ساختمان

کفسابی

روش های جادویی تمیز نمودن سنگ مرمر ساختمان

سنگ مرمر از ریشه یونانی marmoros به معنی براق و بانام تجاری انیکس شناخته می‌شود، سنگ مرمر نوعی سنگ آهکی میباشد.

قابلیت صیقل پذیری این سنگ‌ها فراوان بالاست و تا کران جلای آیینه‌ای قابل صیقل می‌باشند. این سنگ‌ها حائز کانی‌ها و رنگ‌های مختلفی می‌باشند و خصوصیات اصلی آن‌ها دربرگیرنده رنگ قشنگ و جلای پسندیده می‌باشد.

چندین دهه میباشد که در ساختمان سازی باره بهره‌گیری قرار می‌گیرند. این نوع از سنگ‌ها به‌طور اخص در دکوراسیون، پله‌ها، نمای داخلی، ستون و کف کاربرد دارند.

سنگ‌های مرمر به‌عنوان مواد اولیه منحصر به فرد، در تزئین ساختمان‌های بزرگ و مجسمه‌ها بکار می‌روند. در ۱۵ لغایت ۲۰ سال تازه به علت زیاد شدن روزافزون صنایع مختلف، سنگ‌های تزئینی و قیمتی پاسخگوی نیازهای آن‌ها نبوده میباشد. هم اکنون بسیاری از خدمات کف سابی برای اینگونه سنگ انجام میگردد.

یکی از پرطرفدارترین مصالح برای کف ساختمان سنگ مرمر میباشد. سنگ مرمر از گرانیت صاف تر میباشد و به خاطر طبیعت پرمنفذش به راحتی لکه میگیرد و خراشیده میشود.

ولی اگر شما هم همچون من از پیروان این سنگ هستید و می خواهید سطح کف سالن خودرا با آن بپوشانید، میبایست یک سری نکته ها را برای نگهداری از آن در ذهن داشته باشید.

پاک نمودن لکه های اسیدی مشابه لکه ی قهوه یا آبمیوه از روی این سطوح کمی مشکل میباشد و میبایست به محض این که لکه دار شد، پاک شود.

نخستین قدم: لکه را با یک پارچه یا اسفنج نرم پاک نمایید و بعدا باقیمانده ی آن را با آب شستشو بدهید.

اسفنج یا پارچه را با آب گرم بشویید و آن به طور کامل بچلانید و باقیمانده ی آب را از سطح پاک نمایید، چون امکان دارد به منافذ سنگ نفوز بکند و یک لکه ی همیشگی به پدید آورد. بعدا سطح را به طور کامل خشک نمایید و اجازه ندید با هوا خشک شود.

لکه های سخت: برای هر سطح سنگی از جنس مرمر، به محض این که لکه برپایی شد، آن را پاک نمایید.در صورتی که به علت های مختلف لکه گیری نکردید و لکه موندگار شد حتما با مشاورین ما در ارتباط باشید تا بصورت رایگان مشاوره بشید.

 


مطالب مرتبط:

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *