,

نماشویی نماهای مختلف ساختمان ها

دلايل و لزوم پيچ رولپلاک سنگ نما

نماشویی نماهای مختلف ساختمان ها

نماهای مختلف که در ساختمانها به کار ميرود را بررسي کرده و نکاتي را در باب نماشويی هر کدام ذکر میکنيم:

استفاده از نمای فريم لس (نمای شيشه اي )

فريم لس يکي از نما هاي بسيار پر کابرد در صنعت ساختمان سازي میباشد و دليل آن زيبايي ظاهري و يک دست شدن نما ميباشد که مزاياي بي نظيري را در بر ميگيرد ، در اين مورد نماشويی با طناب انجام مي شود البته از داربست نيز ميتوان استفاده نمود.

نمای فريم لس معمولا در ابعاد و طرحهاي مختلف در ساختمانها اجرا ميشود اما در بحث شست شوي نما تفاوتي نميکند که نمای فريم لس به چه شکل و طرحي میباشد.

نمای کامپوزيت

کامپوزيت ورقي از الومينيوم میباشد که در ابعاد و طرح و رنگهاي مختلف در نما ها به کار ميرود و امروزه رواج زيادي در شهرهاي مختلف کشور پيدا کرده و دليل آن خاص بودن نما و سبکي و اجراي راحت تر آن میباشد.

نکته اي که در مورد نمای کامپوزيت قابل ذکر میباشد بحث نماشويی است که بايد حتما سالانه انجام بشود تا کيفيت نما به حالت ايده ال برسد .

نمای سنگ

در معرفی این نما باید خدمت تان عرض کنیم که تاریخچه و پیشینه طولانی تری نسبت به نماهای دیگر نیز دارد و امروزه نیز جایگاه ویژه ای در ساختمان سازی پیدا کرده است و تنوع جنس و رنگ ان بالاست مثلا از سنگ های دهبید ، تراورتن ، رومی  و در مواردی گرانیت دراین نوع نما استفاده می شود.

پس از مدت زمانی این نوع سنگ ها به دلیل ساختار و جنس ، کیفیت خود را از دست میدهد و نیاز به نماشویی در نمای ساختمان احساس می شود.

 

ماسه شسته طرح دار

 

این طرح که نمای بسیا زیبایی به نمای ساختمان میدهد از ترکیب چند رنگ از جمله سفید ، قرمز ، قهوه ای ، نارنجی و .. تشکیل شده است و قبل از اجرای نمای ماسه شسته ،  سیمان سفید یا سیاه  با پودر سنگ مخلوط شده و سنگ ریزه ها در ان کار گذاشته شده و با استفاده از فوم و مصالح مخصوص روی نمای ساختمان کشیده می شود و با اینکار نمای ساختمان در طرح و رنگ مختلف نمایان می شود.

ولی نکته ای که وجود نیز دارد این است که نمای ماسه شسته بعد از مدت زمانی توسط باران اسیدی و الاینده ها کیفیت خود را از دست میدهد و تنها راه حل بازگشت به حالت اولیه استفاده از نماشویی نمای ساختمان است.

 

نمای رنگ شده یا استر شده

در این نما پس از سیمان کاری و استفاده از پودر سنگ ، رنگ های مورد نظر زده می شود که در طرح های زیبا مشاهده می شود ولی این نما نیز پس از مدت زمانی نیاز به شستشو نیز دارد.

 

نمای سرامیکی یا کاشی

در بعضی مکان ها نماهایی به چشم میخورد که شباهت زیادی به سنگ دارند ولی دارای ظرافت بیشتری نسبت به سنگ هستند که در این نوع نما از سرامیک یا کاشی طرح دار استفاده شده است که این نوع نما نیز برای به دست اوردن کیفیت و از بین رفتن چرک و کثیفی نیاز به نماشویی نیز دارد.

 

مقالات مرتبط:

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *