,

پانزده نکته مهم در ساب زدن سنگ و کفسابی سنگ مرمر ، تراورتن ، گرانیت ، موزاییک و سرامیک با دستگاه کفساب

کفسابي-سنگسابي-نماشويي-17

پانزده نکته مهم در ساب زدن سنگ و کفسابی سنگ مرمر ، تراورتن ، گرانیت ، موزاییک و سرامیک با دستگاه کفساب

اگر سنگ کف و یا آشپزخانه شما کدر و کثیف شده میباشد و یا دارای خراشیدگیهای عمیق میباشد و با شوینده های مصنوعی چرک آن برطرف نمیشود قطعا کمترین قیمت با سابزنی و یا سنگسابی بدست می آید .

هزینه کفسابی

مراحل کلی کار در این جا توضیح داده شده میباشد ولی نکته ها ذیل را هم در پیشنهاد بگیرید :

کفسابي-سنگسابي-نماشويي

1.  عمق خراشیدگی و تصمیم درست

اگر متوسط خراشیدگی و عمق ترک کمتر از یک میلمتر میباشد و فقط در یک یاچند نقطه کوچک عمق ترک بیشتر از سه میلیمتر میباشد ضروری میباشد تا نقاط اندک را تعمیر و پر نمایید . در این حالت میزان لایه برداری شما کمتر شده و بدون تغییر در کیفیت به نتیجه راضی کننده می رسید . به لبه دار بودن و پاخور شدن سنگ تراورتن در عکس ذیل دقت نمایید.

مزایا و معایب کفسابی

2. حساسیت شماره لقمه ساب

لقمه های شماره 40-80-120 زبر هستند . در صورتیکه بیشتر از حد در یک نقطه ساب زده شود عمق لایه برداری زیاد شدن پیدا میکند بدون این که در نتیجه نهایی تغییری حاصل شود .

3. پولیش نهایی

مواد مورد استفاده جهت پولیش نهایی دو نوع است :

a. پودری : حاوی اکسید الومینیم و به رنگ سفید است . مطابق دستور مصرف تولید کننده استفاده شود .

b. مایع : بصورت اسپری یا مایع میباشد . جنس آن مناسب با نوع سنگ انتخاب میشود . معمولا برای غوطه وری و نفوذ نمودن آن جسم سنگ به سی دقیقه وقت نیاز میباشد و در حداقل دو دست و لایه متوالی اعمال میشود .

4. حذف لبه ها

درخشان و براق بودن نهایی کار به حذف لبه ها بر می گردد . در غیر اینصورت این لبه های کوچک باعث عملکرد غلط در انعکاس نور به جهات مختلف میشود . لذا برای بدست آوردن سطح براق همانقدر که مرحله براق نمودن با ساب نمره 800 و بالاتر مهم میباشد ذیل سازی کار و حذف لبه ها هم اهمیت زیاد دارد .

5. ساب دستی کنج ها

همزمان با هر مرحله از کفسابی اصلی ساب کنجها گوشه ها و یا محل های با کثیفی سمج ساب زده میشود .

کفاسبی دستی

6. جمع آوری همزمان پساب

اجازه ندهید پساب حاصل از کار خشک و سفت شود و ماندگار شود و ضروری میباشد پساب به سرعت جمع آوری گردد . ریختن آن در لوله های فاضلاب غلط میباشد .

7. چرخش لقمه ها

در صورتی که دستگاه سابزن شما دارای دو جهت چرخش میباشد گاه به گاه جهت چرخش لقمه ها را معکوس نمایید . این روش عمر و کارکرد آن را زیاد شدن میدهد .

مشخصات کفسابی

8. ساب مرطوب و خیس

وقتی که از ساب با آبپاشی استفاده می نمایید حالت انعکاس نور در سطح خیس می تواند شما را به گمراهی در خصوص نیاز به ساب زدن هدایت بکند . به عبارتی در ساب خشک با جمع نمودن گرد و غبار بوسیله مکش هوا ( جاروبرقی ) سطح بدست آمده در هر لحظه سطح نهایی میباشد ولی در ساب مرطوب و خیس همواره سطحی که میبینید یک پرده تیره تر از سطح خشک خواهد بود .

9. حرکت زیگزاگی از یک ضلع به ضلع دیگر

روش درست ساب زدن حرکت زیگزاگی از یک ضلع به ضلع دیگر میباشد . هر رفت و برگشت دارای همپوشانی با مسیر قبلی میباشد . با ثابت نگهداشتن دستگاه سنگ ساب چاله درست کردن میکنید .

مزایا و معایب کفسابی

10. سه فاز یا تک فاز

به دلایل ذیل از دستگاه سابزنی سه فاز استفاده نمایید . کار کمتر مدت وقت کوتاهتر کیفیت بالاتر قیمت پایینتر رضایت بیش کارفرما .

دستگاه کفسابی سه فاز و تک فاز

11. کیسه شن وزنه

برخی از دستگاه ها امکان اضافه نمودن وزنه به آن دارند . در این حالت در یک دور ثابت و با اضافه نمودن کیسه شن لایه برداری را با سرعت بیشتری انجام میدهند .

12. مصرف لقمه ها بالا میباشد

از لقمه زبرتر استفاده نمایید فشار و سنگینی دستگاه را کم نمایید یا به جای سه لقمه 6 لقمه نصب نمایید .

13. دستگاه بکند حرکت می کند و خاموش می شود

فشار و سنگینی دستگاه را کم نمایید دور آن را کمتر نمایید یا از لقمه نرمتر استفاده نمایید .

14. ترک در سطح وجود دارد

از چسب بتن و افزودنیهای سیمانی همرنگ استفاده نمایید و دوباره ساب بزنید ..

15. برای کفشویی و کفسابی سرامیک از چه دستگاهی استفاده کنیم .

برای هر دو کار از دستگاه تکفاز استفاده نمایید. به صورت کلی برای کفشوری از دستگاه تکفاز و برای سنگ سابی و کف سابی از دستگاه سه فاز استفاده نمایید .

به جز سرامیک که برای سابیدن آن هم از تک فاز استفاده نمایید . دقت نمایید کف سابی طرح برجسته سرامیک را بر می دارد و نبایست برای این نوع از سرامی کها استفاده شود .

 

مطالب مرتبط:

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *