,

کفسابی سنگ تراورتن و کلیات آن

کفسابی

کفسابی سنگ تراورتن و کلیات آن

در صفحات اخیر وبلاگ ما کفسابی و سنگسابی و همچنین سابزنی سنگ مرمر را پوشانده ایم، اما ما می دانیم بسیاری از شما نیز دارای کف تراورتن هستید.

kafsabi2

 

مطمئن نیستید اگر تراورتن دارید؟

بیشتر تراورتن رنگ بژ است.

این می تواند به پایان رسیده باشد (صاف) و یا می تواند به طور طبیعی به یک درخشش متوسط ​​جلا داده شود. اتفاقی دیگر بافتی است و شامل “چرمی”، “شکسته”، “بریده بریده” و غیره
سنگ تراورتن لهستانی
پر شده تراورتن نیمه جلا / نیمه honed

تراورتن می تواند “پر” یا “پر نشده” باشد. اجازه دهید توضیح دهم: تراورتن به طور طبیعی دارای حفره هایی است که از معدن استخراج می شود. قبل از نصب سنگ، حفره های تراورتن در کارخانه پر می شوند؛ این سنگ تراورتن “پر” نامیده می شود.

تراورتن “غیرفلزی” این پرها را شامل نمی شود و بنابراین دارای حفره های زیادی است.
قطار پر نشده
تراورتن خالی

بسیاری از مردم سنگ آهک و تراورتن را مخلوط می کنند. این دو سنگ مرتبط هستند، اما شما می توانید تفاوت بین این دو را ببینید با دیدن اینکه آیا سنگ دارای حفره یا حفره های پر شده است.

موسسه سنگ مرمر آمریکا حتی بیشتر توضیح می دهد که تراورتن “نوعی سنگ آهک است. این در واقع نوع زمین (زمین) از سنگ آهک … “

کفسابي-سنگسابي-نماشويي

اکنون که ما آنچه را که تراورتین به نظر میرسد، نشان میدهیم، چگونه این سنگ را حفظ میکنید؟

ابتدا باید بدانید که تراورتن بر پایه کربنات کلسیم است، به این معنی که در هنگام تماس با اسید، آمونیاک و الکل، واکنش نشان می دهد (اچ). علائم Etch سوختگی های شیمیایی هستند که مانند پایان به نظر می رسد و یا درخشش از سطح سنگ حذف شده است.

جلوگیری از تمیز کردن تراورتن با سرکه یا سایر محصولات اسیدی؛ به پاک کننده های خنثی مثل Lavenet و Lavenet Green می چسبند.
سنگ تراورتن مهر و موم یک بار در سال با Seal & Go® S یا Seal & Go® W برای محافظت از سنگهای شما از مواد غیر اسیدی مانند روغن و گریس.

تراورتن خرد کن
تراورتن چسبیده

اگر تراورتن در مناطق ترافیکی بالا مانند آشپزخانه یا حمام وجود داشته باشد، ممکن است مجبور شوید سنگ های خود را دوباره جلا دهید یا هر چند سال یک بار آن را بر روی کاغذ بچسبانید تا علامت های etch و خراش های خوب را حذف کنید. سنگ تراورتن بافت نیز می تواند برداشته شود. چسبیده به پاک کردن حفره های سطحی و گرد و غبار کمک می کند تا خاک های تعبیه شده را حذف کنید.

اگر تراورتن پر شود، گاهی اوقات این پرها می توانند با توجه به سایش عمومی و پاره شدن در طول زمان پاپ شوند. بیش از حد در مورد آن تاکید نکنید! در طول ترمیم، این حفره ها را می توان دوباره با اپوکسی رنگ بژ رنگ پر کرد.

 

منبع: http://intlstoneworks.com

ترجمه: حجت خاکپور


 

مطالب مرتبط:

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *