,

کفسابی سنگ مرمر و آشنایی با سنگ مرمر

کفسابي-سنگسابي-نماشويي

کفسابی سنگ مرمر و آشنایی با سنگ مرمر

برای هزاره ها، انسان ها از سنگ مرمر استفاده کردند تا برخی از بناهای تاریخی ما را به یاد ماندنی و مجلل کنند. مانند تاج محل که از طریق مجسمه سازی ورساچی از ابعاد گسترده ای از مواد سنگی برخوردار است.

راز مرمر براق چیست؟

سنگ مرمر سنگ دگرگونی است – به این معنی که در معرض شرایط بسیار شدید در زیر زمین قرار دارد و سنگ مرمر یک سنگ غیر فلزی است که بدان معنی است که ظاهر لایه ای ندارد.

کفسابي-سنگسابي-نماشويي-15

این دو ویژگی باعث ایجاد نمای کلی سنگ می شوند. در حال حاضر، بیشتر سنگ مرمر از سنگ آهک تشکیل شده است، سنگی که بیشتر از کلسیم کربنات تشکیل شده است. کربنات کلسیم به اسیدها بسیار آسیب پذیر است – به طوری که کلسیم با هیدروژن اضافی در اسید ایجاد می شود و آسیب می بیند. این فقط یک منبع آسیب به یک پایان زیبا و براق سنگ است … اما چگونه می توانیم این نگاه براق را در وهله اول ببینیم؟

چه چیزی باعث می شود سنگ مرمر روشن شود؟

سطح سنگ براق نشان می دهد که سطح بسیار صاف است. صاف بودن آن را بسیار آسان می کند تا نور از آن منعکس شود. سنگ صاف تر، باعث میشود تا بیشتر بازتابنده شود. البته، وقتی یک سطح سنگ مرمر خشن و خراشیده می شود، نور در تمام جهات پرش می کند. این سطح ناهموار موجب می شود که نور از بین برود و چشم ما یک سنگ مرمر خرد کننده را درک می کند.

کفسابي-سنگسابي-نماشويي-15

چه سنگ مرمر را دوباره براق و صیقلی کنیم.

ما می توانیم دوباره با کفسابی و سنگسابی دوباره براق مرمر را بسازیم. هنگامی که نقاط خشن برداشته می شود، سنگ مرمر به پایان مات پایان خواهد داد. تعمیر و نگهداری منظم به شما کمک خواهد کرد که سنگ مرمر خود را زیبا نگاه دارید. چند مایع است که باید بلافاصله پاک شود تا از آسیب به مهر یا سنگ زیر آن جلوگیری شود.

مراقب باشید با استفاده از قهوه، چای، کره، آب میوه، سودا، الکل، سرکه، آرایش، سس سالاد، و گوجه فرنگی و یا محصولات گوجه فرنگی. باعث کثیفی بر روی سنگ مرمر نشود! شما باید با یک پارچه تمیز و خشک سریع محل مورد نظر خشک کنید تا به سنگ شما آسیبی نرسد.

——————

مطالب مرتبط:

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *