,

کفسابی سنگ گرانیت

کفسابي-سنگسابي-نماشويي

کفسابی سنگ گرانیت

یکی از مقاوم ترین سنگ های مصرفی در ساختمان، سنگ گرانیت میباشد. این نوع سنگ به علت استحکام زیاد بالایی که در برابر سایش دارد، عملیات کفسابی بر روی آن به دشواری انجام میشود و به همین دلیل وقت و مراحل اجرای عملیات کفسابی گرانیت بیش از سایر سنگ ها میباشد.

کفسابي-سنگسابي-نماشويي

انواع سنگ گرانیت

تنوع در سنگ های گرانیت زیاد فراوان میباشد و میتوان آن ها را در انواع طرح ها و رنگ ها همچون :

سنگ گرانیت مرمریت گرانیت سیاه گرانیت سبز و گرانیت گل پنبه ای خریداری نمود که به همین دلیل این سنگ قشنگ و مقاوم کاربرد بیشتری در ساختمان سازی دارد.

استحکام بالای این سنگ باعث شده تا از آن در بیشتر قسمت های ساختمان همچون کف پله پاگرد و دیگر بخش های مختلف و پر رفت و آمد ساختمان مورد استفاده قرار بگیرد.

همانطور که گفته شد کفسابی سنگ گرانیت به دلیل مقاومت بالایی که دارد یکی از دشوارترین عملیات کفسابی در بین سایر سنگ ها میباشد و به همین علت قیمت انجام آن نسبت به سایر سنگ ها بالاتر میباشد.

کفسابي-سنگسابي-نماشويي

سنگ گرانیت زیاد گرانبها میباشد و برای انجام خدمات کفسابی آن نیاز به تیم متخصص و با تجربه در این زمینه میباشد. زیرا در گونه کوچک ترین بی دقتی باعث آسیب دیدن سنگ میشود.

مراحل کفسابی گرانیت

در اولین مرحله از کفسابی سنگ گرانیت، به دلیل این که این سنگ در برابر سایش زیاد مقاوم میباشد از الماس زبر برای ساب و لایه برداری آن استفاده می شود تا جرم های سطحی از بین بروند و ایرادات سنگ مشخص شود.
این مطلب را هم بخوانید مزایای کفسابی

در مرحله بعد برای هموار نمودن سطح سنگ و از بین بردن خط و خش های درست کردن شده در مرحله ابتدا، از الماس شماره ۶۰ استفاده میکنیم. بعدا از بتونه های مخصوص برای پر نمودن درزهای موجود استفاده میشود.

کفسابي-سنگسابي-نماشويي-15

در مرحله سوم پس از خشک شدن بتونه، الماس ۱۲۰ را مورد استفاده قرار می بدهیم . در مراحل بعدی از لقمه سنگ های ۶۰، ۱۲۰، ۴۰۰، ۶۰۰، ۸۰۰ استفاده میشود که پس از این مراحل، بوبوکس خشک بدون آب، بوبوکس با آب و در انتها عملیات از سیناکس و فرانکفورت مورد استفاده قرار میگیرد.

سنگ گرانیت به ۱۲ تا ۱۷ مرحله عملیات سابزنی نیاز دارد . تا به بالاترین کیفیت و سط درخشندگی خود دست یابد.


مطالب مرتبط:

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *