,

کفسابی چیست ؟ کفساب کیست ؟

کفسابی سنگسابی نماشویی سابزنی

کفسابی چیست و کفساب کیست ؟

در موضوع سوال اولی که در ذهن هر کسی ممکن است خطور کند این است که کفسابی به چه معناست و کفساب کیست که ما تصمیم گرفتیم در اینباره در مقاله ای مختصر شرح دهیم:

کفسابی در اصل به معنی سابیدن کف ، ساب زدن انواع سنگ،لایه برداری انواع سنگها، صاف و هموار نمودن سنگ کف،برداشتن لبه سنگها، براق و درخشان نمودن سنگ کف، تمیز کردن کثیفی کف سنگها و غیره می شود که در زیر به توضیح هر یک خواهیم پرداخت :

صاف و هموار کردن کف :

سنگهای فرش شده برروی قسمتهای مختلف ساختمان در اثر عوامل مختلف دارای پستی و بلندی هایی میباشند که محل جمع شدن کثیفی هاست و نیز چهره زشت و نامظم به کف ساختمان می دهد.

گروه کفسابی و نماشویی الماس با متد روز دنیا و دستگاه های پیشرفته اقدام به برداشتن لبه سنگ که در اثر عوامل مختلف برروی کف سنگ ظاهر می شود نموده و با برداشتن لبه ها در مراحل اولیه ساب زنی کف ساختمانها را به شکل یک دست و یکنواخت در می آورد .

رزین و بتونه :

بعد از برداشتن لبه و پستی و بلندی های سنگ نوبت مرحله رزین و بتونه است در این مرحله تمامی خلل و فرج موجود در سنگ و همچنین بند های کف با رزین و بتونه پوشانده میشود و پس از خشک شدن کامل نوبت به مرحله بعد میرسد.

پرداخت سنگ و ساب نرم:

 پس از خشک شدن رزین و بتونه (به صورتی که با دستگاه کفسابی از جای خود کنده نشده و مشکلی ایجاد نشود) مرحله پرداخت مقدماتی یعنی برداشتن رزین و بتونه اضافی و زیرسازی و آماده سازی سنگ برای پرداخت نهایی میرسد.

پرداخت نهایی سنگ :

آخرین مرحله، پرداخت نهایی سنگ میباشد که با استفاده کردن از لقمه سنگها و یا پدهای مختلف و با استفاده از دستگاههای پیشرفته و مناسب برروی کف اجرا میشود و باید نهایت درخشندگی و براقیت و صیقل مناسب به دست آید .

در بعضی از موارد پس از سنگ فرش ساختمان ، سنگ حالت خوب و مناسبی از نظر پستی و بلندی و همچنین رنگ و کیفیت به دلیل ریختن مصالح پیدا نمیکند .

نتیجه ی کار با توجه به هزینه های بسیار زیاد مناسب نمیباشد، راه حلی که برای این مشکل ایجاد شده در نظر گرفته می شود ، کفسابی سنگ می باشد که با دستگاههای مخصوص و با قدرت تمام انجام می شود و تمامی نواقص و ایرادات به خوبی رفع می کند.

فن و تخصص

انسان همواره برای نیازهای خود راه مناسبی پیدا کرده است و این رفع نیاز باعث ایجاد شغل و در نهایت درآمد زایی برای افراد صاحب فن و تخصص شده.

کفسابی از این امر مسثتنی نبوده و در طول سالیان رونق چشمگیری پیدا کرده به صورتی که به عنوان یک کار لوکس ضروری شناخته شده است و تمام اقشار جامعه را نیز در بر می گیرد.

کفسابی سنگ توسط لقمه سنگ انجام میشود به طوری که دستگاههای کفسابی مخصوص که برای اینکار ساخته شده اند.

در مرحله های مختلف و سابهای پشت سر هم به این لقمه سنگها که از ساختار و خواص مختلف تولید و فراوری گردیده اند مجهز میشود و کار کفسابی را عملیاتی می کنند.

 

کفساب

بعد از متوجه شدن این که کفسابی چه چیزی است حالا بهتر میباشد کفساب را بشناسیم:

کفساب

کفساب یا کف ساب نیز به کسی گفته میشود که به وسیله دستگاههای کفسابی  و تخصص و دانشی که در طی سالیان متمادی تجربه کسب کرده است کفسابی را اجرایی میکند.

تخصص و دانش و تجربه کفساب، در نتیجه ی کار به مقداری بالا است که کفسابی را با کلمه تفکیکی کفساب میشناسند و کفساب را عامل اصلی نتیجه کار تلقی میکنند.

حتی تیم کاری ما (کفسابی الماس) نیز زمانی که می خواهد عده ای کفساب را به پروژههای خود در اماکن مختلف اضافه کند بر تجربه و آزموده بودن آن ها تاکید دارد زیرا این کفساب است که قرار است حالت و نمای سنگ را با دستگاههای کفسابی تغییر دهد.

آیا میدانید کفساب خوب و کفساب بد چگونه مشخص می شوند؟

اولین مشخصه کفساب در امر کفسابی ساختمان ها بحث نحوه به کار کردن با دستگاه است به گونه ای که بتواند تمامی نقاط محیط را توسط دستگاه کفسابی ساب بزند.

مسئله بسیار مهم که کفساب باید دقت کند این است که از چه مکان و قطه کار کفسابی را شروع کند و در چه نقطه و مکانی اقدام به تعویض سنگ دستگاه کند و ساب زنی را ادامه دهد.

 

معمولا در کنار کفسابکار یک فرد دیگری نیز حضور دارد که تحت عنوان کمک کفساب شناخته میشود و وظیفه او جمع کردن آبی میباشد که از دستگاه کفسابی خارج میشود و تامین آب دستگاه کفسابی نیز بر عهده کفساب مبتدی و تازه کار میباشد.

به طور معمول برای پروژه های زیر ۲۰۰ متر یک نفر کفساب و یک نفر کمک کفساب کافی میباشد و تعداد کفسابها متناسب با متراژ پروژهها مشخص می شوند.

به طور معمول هر زمانی که برای پروژه ای تضمین مدت زمان در نظر گرفته می شود و در ابتدا کار این موضوع مطرح می شود ، استفاده از کفساب باتجربه لازمه کار خواهد بود و بدون شک تیم کاری الماس از بهترین کفساب ها بهره میبرد و قیمت کفسابی ما بسیار مناسب میباشد.

ظریف کاری سنگهای لوکس

جالب این است که بدانید که کفساب خوب قادر خواهد بود در زمینه نماشویی نیز فعالیت کند زیرا با سنگ نما نیز به خوبی آشناست و قادر خواهد بود عملیات شستشوی نما را نیز اجرایی نماید.

در مبحث ظریف کاری سنگهای لوکس نیز که تخصص تیم الماس است کفساب های خوبی را برای این منظور در نظر گرفته ایم و با دستگاه ساب زنی که اختصاص به این کار دارد کفساب کار خود را انجام می دهد.

تیم کفسابی الماس با ارائه خدمات کفسابیسنگسابیساب زنی – نماشویی و … با بهترین کیفیت و با مناسب ترین هزینه کفسابی در خدمت شماست . با ما تماس بگیرید.

 

مطالب مرتبط:

  • امتیاز این مطلب
5.0
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *